© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Sendražice poprvé zvítězily

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval po letní přestávce jedenáctým kolem. Vedoucí Přišimasy přivítaly v domácím prostředí Velim. Hosté získali hned v úvodu bod, po vyhraném zápase prvních dvojic. V dalších čtyřech zápasech ovšem Přišimasy povolily soupeři získat pouze jeden set a stav utkání byl v jeho polovině 4:1. Velim nesložila zbraně a jak třísetový zápas jednotlivců, tak i oba zápasy křížových trojic (jednou ve zkrácené sadě) zvládla výtečně a srovnala skóre na 4:4. Rozhodovalo se v posledních zápasech křížových dvojic, kdy nejdříve se z jistoty bodu radovali domácí hráči, ale spravedlivou dělbu bodů si zajistila po třísetové vítězné bitvě Velim. V dalším utkání hostily Sendražice béčko Českého Brodu. Domácí tým po jeho skončení mohl slavit první vítězství, kterého se dočkal ve svém devátém utkání. Od začátku měli domácí hráči navrch, když si bez ztráty setu vytvořili vedení 3:0. Brodští dokázali následně korigovat na 3:2, ale domácí i díky dobře zvládnuté zkrácené sadě opět odskočili soupeři na rozdíl tří bodů 5:2. Závěr utkání si Sendražice již pohlídaly a zaslouženě zvítězily. Poslední duel Sázavy s Kutnou Horou přinesl vyrovnanou bitvu a nejtěsnější vítězství domácího týmu, který tak ukončil pětizápasovou sérii hostujícího týmu bez prohry.