© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Souboj o druhé místo zvládl Kostelec, Kutná Hora obrala o bod lídra OP

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval před letní přestávkou desátým kolem. Vedoucí Přišimasy zajížděly do Kutné Hory, která před tímto kolem naplno bodovala čtyřikrát v řadě. Kutnohorští i tentokrát potvrdili zlepšenou formu a duel skončil dělbou bodů. Toho využil Kostelec, který po nejtěsnějším vítězství nad Sázavou stáhl náskok lídra na dva body. Samotné utkání se muselo pro nepřízeň počasí odehrát v hale. Úvod patřil hostům, kteří vedli 1:0 a 2:1. V dalších třech zápasech povolil Kostelec soupeři získat pouze jeden set ve hře jednotlivců a otočil průběžný stav na 4:2. V křížových zápasech trojic se body dělily a stejně tak tomu bylo i v zápasech křížových dvojic. Dramatickou koncovku přinesla za stavu 5:4 poslední zkrácená sada, kde o konečném vítězství domácích rozhodl úplně poslední možný míč za devítek! Výsledek posledního utkání kola Č. Brod B – Velim, nebyl v době uzavírky článku znám.