© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Kutná Hora slavila čtvrté vítězství v řadě

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval devátým kolem. Ve velice dobrých výkonech pokračovali hráči Kutné Hory, kteří ve středeční předehrávce zajížděli do Velimi a zlepšení formy potvrdili ziskem obou bodů. V samotném utkání vedli 4:0 a po zápase prvních křížových trojic bylo rozhodnuto 1:6. Ve šlágru kola na sebe narazily první dva týmy OP. Přišimasy hostily Kostelec a byla to bitva až do samotného konce. Kostelečtí zahájili skvěle, když obě úvodní dvojice přetlačili soupeře ve třetí zkrácené sadě a šli do vedení 2:0. Navíc ještě lépe se jim vedlo v následujících zápasech trojic a bez ztráty setu navýšili průběžný stav na 0:4. Lídr OP ovšem zabral a v následných pěti zápasech ztratil pouze jeden set a otočil vývoj utkání ve svůj prospěch 5:4. Zaslouženou dělbu bodů zajistila hostům jejích elitní první dvojice, která povolila soupeři uhrát pouze šest míčů. V posledním utkání zvítězila Sázava nad posledními Sendražicemi a hostům se vůbec nedařilo ve třetích zkrácených sadách, kdy z pěti pokusů uspěli pouze jednou a to k bodům nevedlo.