© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Velim zastavila vítěznou šňůru Přišimasů

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ měl na programu 4.kolo. Ve středeční předehrávce zajížděla Sázava do Kutné Hory a do prostřední pasáže utkání byla jednoznačně lepším týmem 0:4. Domácím se povedla nepárová část kde, jak zápas třetích dvojek, tak i zápas singlů ovládli bez ztráty setu a snižovali na 2:4. To ovšem bylo z jejích strany vše a hráči s Posázaví ve zbytku utkání bez ztráty setu dominovali. V dalším utkání béčko Českého Brodu přivítalo tým Sendražic. Hosté měli v jeho první polovině mírně navrch, když po zápase třetích dvojek vedli 3:2. Český Brod ovšem zabral, ve zbytku utkání ztratil pouhý jeden set a zaslouženě získal poprvé v letošním ročníku oba body. Sendražice naopak jako jediný tým zatím v soutěži nebodoval. Posledním utkání kola přineslo překvapivou výhru domácí Velimi proti doposud neporaženým Přišimasům. Duel byl velice vyrovnaný a dramatický až do posledního zápasu. Soupeři se střídali ve vedení a průběžný stav byl 1:2 a následně 3:2. Hosté po vítězném zápase jednotlivců srovnali na 3:3, ale velimští měli lepší bilanci ve trojicích a po výhrách ve zkrácených třetích sadách vedli 5:3. Bod měli jistý, ale ten druhý si vybojovali až v úplně posledním zápase křížových dvojek a překvapivě připravili soupeře o první letošní body.