© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Vicemistrem soutěže družstvo Chabeřic

Sdružený okresní nohejbalový přebor družstev mužů ( Kutná Hora a Kolín ) měl o víkendu na programu utkání 13.kola. Hráči Sparty Kutná Hora potvrdili přesvědčivým vítězstvím nad Čáslavi svůj zasloužený letošní titul. Rovněž Chabeřice si zajistily po vysokém domácím vítězství nad družstvem z Velkých Chvalovic pozici vicemistra soutěže. Poslední kolo rozluští pouze tajenku o umístění družstev na konečném 3.-4. resp. 6.-7. místě. Družstvo Církvice „B“ mělo volno.

Okresní přebor - 13.kolo:

Chabeřice – Velké Chvalovice 9:1 sety 18:6 míče 238:145

Rovněž v tomto utkání potvrdil favorizovaný domácí tým svoji převahu a vysokým vítězstvím si zajistil jistotu vicemistra soutěže. Pro hosty je porážka až příliš krutá, jelikož celkem pět dílčích zápasů dospělo do třetího rozhodujícího setu a pouze jednou se body připisovaly na stranu Chvalovic. Stalo se tak až za stavu 7:0 v zápase druhé domácí trojice proti hostující první. Vůbec hostům nevycházela hra dvojic a jednotlivců, kde dokázali získat pouhý jeden set! Už po několikáté byl nejlepším hráčem utkání domácí Milan Závorka ml., který nezaváhal ani v jednom ze svých pěti zápasů.

Sestava Chabeřice: 1.dvojice: M.Závorka ml., M.Závorka st. 2.dvojice: Šťastný, Král. 3.dvojice: Sátra, Jeništa. 1.trojice: M.Závorka ml., M.Závorka st., Jeništa. 2.trojice: Šťastný, Sátra, Král. Jednotlivec: M.Závorka ml. Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Ulman, Čábelka. 2.dvojice: Mikovec, Veselý. 3.dvojice: Minařík, Pošíval. 1.trojice: Mikovec, Ulman, Čábelka. 2.trojice: Veselý, Pošíval, Minařík. Jednotlivec: Čábelka.

Kutná Hora – Čáslav 8:2 sety 17:4 míče 193:118

V jednoznačné vítězství domácích se proměnil tento duel tradičních rivalů. Čáslav přijela do Kutné Hory ve značně oslabené sestavě, která nemohla pomýšlet na bodový zisk. První čtyři zápasy jasně dominoval již jistý přeborník soutěže, který nepovolil soupeři získat ani jeden set. V nepárové části se ovšem karta obrátila a čáslavští snižovali stav utkání na 4:2. Pak, ale opět nepovolili domácí hráči soupeři ani jeden set a dokráčeli si tak k pohodovému vysokému vítězství. Shodně na čtyři vítězství dosáhli v domácí sestavě hned čtyři hráči Jan a David Škarkové, Pavel Němec a Václav Syrový. U obou bodových zápisů hostů byl jejích kapitán Peter Rackovský.

Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: J. Škarka ml., D. Škarka. 2.dvojice: Němec, Syrový. 3.dvojice: V.Holý, Zinek. 1.trojice: J. Škarka ml., D. Škarka, Zinek. 2.trojice: Němec, Syrový, V. Holý. Jednotlivec: D.Škarka. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Macoun, Žilka. 2.dvojice: Vaněk, Kožený. 3.dvojice: Rackovský, Jiří Hykel. 1.trojice: Vaněk, Rackovský, Žilka. 2.trojice: Kožený, Jiří Hykel, Macoun. Jednotlivec: Rackovský.

Zruč n.S. – Krakovany/ Radovesnice II 8:2 sety 17:5 míče 206:159

I v nedělní dohrávce dominoval na hřišti domácí tým, v kterého sestavě se po zranění poprvé představil zkušený Luděk Kotek a výborně zastoupil absentujícího J.Jandu st. Pouze úvod utkání byl vyrovnaný, když po zápasech dvojic stálo na ukazateli stavu skóre 1:1. Nejdřív domácí duo Staněk, Vilímovský ve dvou setech lehce zdolalo první formací soupeře Sodoma, Scháněl, aby následně hostující T.Fritscher s Novotným přetlačili ve třetím setu o jediný míč domácí P.Jandu s A.Klofáčem. V dalším průběhu hráči Zruče bez větších problémů ( ztratili pouhý jeden set ) navyšovali své vedení , které se zastavilo na stavu 7:1. Stopku tomu vystavila opět druhá hostující dvojice, která byla i s domácí první formací napodruhé stoprocentně úspěšná. Poslední zápas utkání opět patřil sázavským v poměru 10:9, 10:6 a stanovil konečnou podobu výsledku. Nejvíce získaných bodů v utkání zaznamenal Patrik Janda, který se radoval z vítězství celkem čtyřikrát.

Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Staněk, Vilímovský. 2.dvojice: P.Janda, A.Klofáč. 3.dvojice: Kotek, Rebhán. 1.trojice: Staněk, Vilímovský, A.Klofáč. 2.trojice: P.Janda, Kotek, Rebhán. Jednotlivec: P.Janda. Sestava Krakovany: 1.dvojice: Sodoma, Scháněl. 2.dvojice: T.Fritscher, Novotný. 3.dvojice: P.Dostál, V.Dostál. 1.trojice: Sodoma, V.Dostál, Scháněl ( Štěpař ). 2.trojice: T.Fritscher, Novotný, Slepička ( P.Dostál ). Jednotlivec: Scháněl.