© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Zruč n.S. neuhrála v Kutné Hoře ani set

O víkendu pokračoval 11.kolem sdružený nohejbalový Okresní přebor (OP) družstev mužů pro okresy Kutná Hora a Kolín. V předehrávaném utkání (21.6.) si čáslavští hráči lehce poradili se soupeřem z V. Chvalovic, když ztráty zaznamenali pouze ve dvou zápasech trojic. V dalších utkáních zvítězila favorizovaná družstva Kutné Hory a rezervy Církvic. Vedoucí družstvo K. Hory uštědřilo hráčům Zruče n.S. velkou lekci, když jim nadělilo bez ztráty setu „kanára“. To Krakovany byly rovněž v předehrávce (23.6.) vyrovnanějším soupeřem, když v Církvici čtyři zápasy musel rozhodovat třetí set, ale vždy byl úspěšnější domácí tým.Družstvo Chabeřice mělo volno. Soutěž čeká letní pauza a pokračovat bude až 3.9. 2011 svým 12.kolem.

Okresní přebor - 11.kolo:

TJ Sokol Čáslav – NK Velké Chvalovice 8:2 sety 17:5 míče 208:134

Čáslav v předehrávce kola (21.6.) naplnila roli favorita a bez větších problémů zvítězila. Hosté dokázali získat body v zápasech trojic, přesněji domácím se nepodařilo vyzrát na soupeřovou první formaci Mikovec – Ulman – Čábelka i když v zápase prvních trojek rozhodl o vítězi poslední možný míč třetího setu. Rovněž do třetího setu byl nasměrovaný souboj jednotlivců, ale v něm domácí Rackovský přehrál do té doby dobře hrajícího kapitána Mikovce a povolil mu pouze tři míče.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Koutný (Žilka), Rackovský. 2.dvojice: Vaněk, Kožený. 3.dvojice: Macoun, Hykel st.. 1.trojice: Koutný, Rackovský, Macoun. 2.trojice: Vaněk, Kožený, Žilka. Jednotlivec: Rackovský. Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Ulman, Martinec. 2.dvojice: Mikovec, Veselý. 3.dvojice: Pošíval, Čábelka. 1.trojice: Mikovec, Ulman, Čábelka. 2.trojice: Pošíval, Veselý, Martinec. Jednotlivec: Mikovec.

TJ Církvice „B“- NK Krakovany/ Radovesnice II 9:1 sety 18:6 míče 223:173

Církvičtí porazili svého soupeře vysokým rozdílem, ale hodně jim k tomu pomohla skvělá koncovka třetích setů. Celkem čtyřikrát dospěly zápasy v utkání do třetího setu a vždy byl úspěšnější domácí tým (jednou 10:9 v zápase druhých trojic), který od stavu 7:0 dal možnost zahrát hráčům lavičky. Hosté vsadili na silnou druhou dvojku ve složení T. Fritscher – Štěpař, která potrápila ve třech setech již druhou domácí formaci R. Laczko s Jelínkem a byla i u jediného bodového zápisu svého týmu. Stalo se tak, když hladce přehrála mladíky Vilta s Havránkem (nahradil Volence) a korigovala stav na 8:1. Zajímavým bylo i osazení zápasu jednotlivců, kde se sešli dvě generace a úspěch slavila ta domácí mladá, konkrétně Havránek přehrál ve dvou setech zkušeného veterána Štěpaře. Nejvíce vítězných bodů v utkání zaznamenal domácí R. Laczko, který byl úspěšný celkem čtyřikrát.

Sestava Církvice„B“: 1.dvojice: Volenec (Havránek), Vilt. 2.dvojice: R.Laczko, Jelínek (Jílek). 3.dvojice: V.Holý, Kloud. 1.trojice: V.Holý, Jelínek, Kloud. 2.trojice: R.Laczko, Volenec (Jílek), Havránek. Jednotlivec: Havránek. Sestava Krakovany: 1.dvojice: P.Dostál., Scháněl. 2.dvojice: T.Fritscher, Štěpař. 3.dvojice: Sodoma, Slepička. 1.trojice: Sodoma, Štěpař, Slepička. 2.trojice: T.Fritscher, P.Dostál, Scháněl. Jednotlivec: Štěpař.

NK Sparta Kutná Hora - TJ Jiskra Zruč n.S. 10:0 sety 20:0 míče 200:121

Podivuhodné utkání odehráli v Kutné Hoře hráči Zruče n.S., když nedokázali získat ani jeden set a utržili nejhorší debakl ve své historii klubu. Absence dvou klíčových hráčů hostů P. a J. Jandy st. byla citelnější než se mohlo zdát a tak pouze dva sety v utkání skončily poměrem 10:9. Jinak to byla jasná převaha lídra soutěže, který dokráčel lehce k zisku dvou bodů.

Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: J. Škarka ml., D. Škarka. 2.dvojice: Němec, Syrový. 3.dvojice: Kubek, Hron. 1.trojice: J. Škarka ml., D. Škarka, Hron. 2.trojice: Němec, Kubek, Syrový. Jednotlivec: Kubek. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Staněk, Vilímovský. 2.dvojice: Rebhán. A.Klofáč. 3.dvojice: J. Janda ml., P.Klofáč. 1.trojice: Staněk, Vilímovský, Rebhán. 2.trojice: A. Klofáč, J. Janda ml., P. Klofáč. Jednotlivec: A. Klofáč.