© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

V derby lepší Chabeřice

O víkendu pokračoval 9.kolem sdružený nohejbalový Okresní přebor (OP) družstev mužů pro okresy Kutná Hora a Kolín. Odehrána byla pouze dvě utkání, jelikož to předehrávané v Církvici se z důvodu nepřízně počasí nemohlo konat a náhradní termín byl stanoven na pondělí 13.6. od 17.00 hod. Vedoucí tým Kutné Hory si odvezl vysoké vítězství z Krakovan a místní derby sázavských týmů vyznělo pro favorizované Chabeřice. Družstvo V.Chvalovic mělo volno.

Okresní přebor - 9.kolo:

NK Krakovany/Radovesnice II – NK Sparta K.Hora 2:8 sety 8:18 míče 169:235

Krakovany v tomto předehrávaném utkání (8.6.) potvrdily skutečnost, že na domácím hřišti jsou mnohem nebezpečnějším týmem, jak je tomu venku. Hned šest dílčích zápasů musel rozhodovat třetí set a v nich byli čtyřikrát úspěšnější hostující hráči. Vítězstvím domácích skončil zápas prvních dvojic, kdy T.Fritscher s P.Dostálem porazili ve třetím setu soupeřovou formaci Němec – Hájek. Vyrovnání a následné vedení 2:1zajistila hostům bratrská dvojice Škarků ve trojici spolu s Hronem. To zápas druhých trojic přinesl opět třísetový průběh, ve kterém slavila úspěch ta vedená Němcem nad T.Fritscherovou. Nepárová část přinesla opět dva třísetové zápasy, ale body se rozdělovaly na obě strany. Vložená dvojice Syrový – Veselý se střídajícím Hronem byla nad síly domácích Sodomy se Schánělem, ale v jednotlivcích korigoval domácí Štěpař po vítězství nad Němcem na 2:4. Zápasy trojic do kříže vyústily v obou případech do třetích setů, které přetlačili kutnohorští ve svůj prospěch a utkání rozhodly. V posledních zápasech dvojek do kříže již domácí tým nestačil na soupeře a bez zisku setu je oba prohrál. Nejvíc vítězných zápasů celkem čtyř v utkání dosáhl hostující D.Škarka.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: T.Fritscher, P.Dostál. 2.dvojice: Štěpař, V.Dostál. 3.dvojice: Sodoma, Scháněl. 1.trojice: Sodoma, Štěpař, V.Dostál. 2.trojice: T.Fritscher, P.Dostál, Scháněl. Jednotlivec: Štěpař. Sestava K.Hora:1.dvojice: Němec, Hájek. 2.dvojice: J.Škarka ml., D.Škarka. 3.dvojice: Syrový, Veselý (Hron). 1.trojice: J.Škarka ml. (Hájek), D.Škarka, Hron. 2.trojice: Němec, Syrový, Veselý. Jednotlivec: Němec.

Chabeřice Star - TJ Jiskra Zruč n.S. 7:3 sety 16:7 míče 204:177

Vyrovnanější byla odveta v derby těchto týmů, nežli tomu bylo ve druhém kole (8:2), ve kterém získali zručští hráči pouhé čtyři sety. Po úvodních zápasech dvojic byl stav vyrovnaný 1:1, kdy nejdříve Závorka st. se Šťastným porazili Staňka s Vilímovským, ale dramatický zápas druhých dvojic rozhodl jediný míč třetího setu ve prospěch rodinného klanů Jandů a ke smutku Závorky ml. s Králem. Pak, ale domácí tým nasadil k trháku a postupně navýšil své vedení až na 5:1. Nic nebylo hostům platné, že tři sety prohráli poměrem 10:9 a navíc zápas vložené třetí dvojky ve třetím setu. Již i zisk bodů by byl pro hráče Jiskry spíše zázrakem, ale oba zápasy trojic do kříže zvládli na výbornou (jejích druhá trojka ve třech setech) a podařilo se jim tak alespoň zdramatizovat koncovku utkání. Obě poslední dvojice do kříže přinesli velký boj, ale domácí tým byl v obou případech lepší o tři resp. pět míčů a dokráčel si tak k šestému vítězství sezóny.

Sestava Chabeřice: 1.dvojice: M.Závorka st., Šťastný. 2.dvojice: M.Závorka ml., Král. 3.dvojice: Sátra, Jeništa. 1.trojice: Sátra, Závorka st., Jeništa. 2.trojice: M.Závorka ml., Šťastný, Král. Jednotlivec: M.Závorka ml. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Staněk, Vilímovský. 2.dvojice: J.Janda st., P.Janda. 3.dvojice: Rebhán. A.Klofáč. 1.trojice: Staněk, Vilímovský, A.Klofáč. 2.trojice: P.Janda, J.Janda st., Rebhán.

TJ Církvice „B“ – TJ Sokol Čáslav 7:3 sety 14:10 míče 215:196

Pondělní dohrávka kola přinesla vyrovnané utkání, které se hrálo přes čtyři hodiny. Církvičtí omnoho lépe zvládali koncovky všech čtyř hraných třetích setů jednotlivých zápasů, ze kterých vyšli vždy vítězně a navíc třikrát to bylo o pouhý jeden míč! Právě úvod utkání vyšel domácím nad očekávaní, když získali vedení 3:0 a jediný set ztratili v zápase druhých dvojic. Pak se hra vyrovnala a čáslavská druhá trojice vedená Koutným přehrála domácí vedenou V. Holým, kterého střídal Jelínek a snižovala tak stav utkání na 3:1. V nepárové části se body dělily na obě strany, když nejdříve V.Holý s Hosou přetlačili soupeřovou dvojici Macoun – Žilka s nastoupivším Havránkem a následně v pohledném zápase jednotlivců zvítězil hostující Rackovský nad R.Laczkem. Rozhodnutí přišlo v obou následujících třísetových zápasech trojic do kříže, kdy v prvním případě rozhodoval o vítězi poslední možný míč a domácí tak mohli slavit zasloužené vítězství. Čáslav pak ještě korigovala vítězstvím své druhé dvojice nad první domácí na 6:3, ale poslední zápas po setech 9:10, 10:9 a 10:9 vyzněl opět pro Církvici. To se již utkání dohrávalo po západu slunce za zhoršené viditelnosti. Domácí tým hrál kolektivněji, jelikož hned jeho pět hráčů (R.Laczko, Kutílek, Jelínek, Volenec a Hosa) získalo tří vítězství v utkání. U všech bodových zápisů hostů se podepsal hráč Rackovský.

Sestava Církvice„B“: 1.dvojice: Kutílek (Havránek), Volenec. 2.dvojice: R.Laczko, Jelínek. 3.dvojice: V.Holý, Hosa. 1.trojice: R.Laczko (Hosa), Volenec, Kutílek. 2.trojice: V.Holý (Jelínek), Venc, Kloud. Jednotlivec: R.Laczko. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Vaněk, Hykel st. 2.dvojice: Koutný, Rackovský. 3.dvojice: Macoun, Žilka (Havránek). 1.trojice: Hykel st., Žilka, Havránek (Vaněk). 2.trojice: Koutný, Rackovský, Macoun. Jednotlivec: Rackovský.