© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Dělba bodů v Čáslavi

Druhou polovinu soutěží o víkendu zahájil 8.kolem sdružený nohejbalový Okresní přebor (OP) družstev mužů pro okresy Kutná Hora a Kolín. Prvního vítězství se dočkal tým Velkých Chvalovic, který dokázal na domácí půdě v předehrávaném utkání (1.6.) porazit nejtěsnějším rozdílem družstvo Krakovan a oplatit mu tak porážku z prvního kola. Nejvyrovnanější bitvu přineslo utkání v Čáslavi, kde zajížděl tým Chabeřic. Tento duel skončil dělbou bodů a byla to vůbec první remíza v soutěži. V dalším utkání nestačil rezervní tým Církvic na svého soupeře z Kutné Hory a vysoko mu podlehl. Stínem kola byl těžký úraz čáslavského Jana Hykela, který si přivodil v úvodu utkání a vyžádá si zcela určitě dlouhodobou léčbu. Družstvo Zruče n.S. mělo volno.

Okresní přebor - 8.kolo:

NK Velké Chvalovice – NK Krakovany/Radovesnice II 6:4 sety 13:12 míče 196:197

Ve velice vyrovnané předehrávce (1.6.) se podařilo domácím získat vůbec první vítězství v soutěži a oplatit tak svému rivalovi prohru z prvního kola stejným poměrem. Na úspěchu Chvalovic se hodně podepsala účast jejího smečaře Janeby, který nastoupil za svůj tým podruhé v sezóně a rovněž podruhé si zahrál i jinak absentující V. Drška. Po úvodních dvojicích byl stav 1:1, když nejdříve Ulman s Drškou nestačili na P.Dostála s Novotným a následně Mikovec s Janebou zdolali T.Fritschera s V Dostálem. Následující čtyři zápasy musel rozhodovat třetí set a třikrát byli úspěšnější domácí. Oba úvodní duely trojic vyhráli chvalovičtí vždy 10:7 ve třetím setu, ale třetí dvojice hostů Sodoma – Scháněl přetlačila Čábelku s Pošívalem a korigovala na 3:2. Ovšem i zápas jednotlivců dospěl do třetího setu a v něm domácí Mikovec povolil Steklému na druhé straně pouhý jeden míč a dostal svůj tým do nadějného vedení 4:2. Hned následující zápas domácí formace vedená právě Mikovcem nezvládla a lehce podlehla triu soupeře vedeným T.Fritscherem. Důležitý byl ovšem následující bodový zápis druhé Janebové formace, která po třísetové bitvě navýšila opět dvoubodové vedení a v tomto okamžiku již měl domácí tým jistotu minimálně remízy. T.Fritscher s V.Dostálem následně lehce přehráli Ulmana s Drškou a snižovali na rozdíl jediného bodu, ale Mikovec s Janebou potvrdili proti P.Dostálovi s Novotným roli favorita a po hladkém vítězství mohli propuknout v domácím táboře oslavy premiérové výhry v soutěži. Nejlépe si v utkání vedla dvojice hráčů Mikovce s Janebou, kteří zaznamenali po čtyřech vítězstvích. Průběh: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4 a 6:4.

Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Ulman, Drška. 2.dvojice: Mikovec, Janeba. 3.dvojice: Pošíval, Čábelka. 1.trojice: Mikovec, Ulman, Čábelka. 2.trojice: Janeba, Pošíval, Drška. Jednotlivec: Mikovec. Sestava Krakovany: 1.dvojice: Novotný, P.Dostál. 2.dvojice: T. Fritscher, V.Dostál. 3.dvojice: Sodoma, Scháněl. 1.trojice: Sodoma, Novotný, V.Dostál. 2.trojice: T.Fritscher, P.Dostál, Scháněl. Jednotlivec: Steklý.

TJ Církvice „B“ - NK Sparta Kutná Hora 2:8 sety 4:17 míče 142:194

Úplně jiné utkání přinesla odveta těchto dvou družstev, než tomu bylo v prvním kole, kde kutnohorští utržili doposud jedinou prohru v soutěži. Obě družstva nastoupila do utkání v téměř kompletním složení, ale v její první polovině jasně dominoval hostující tým. Až do zápasu jednotlivců totiž hráči Církvic nezískali ani jeden set a skóre utkání se tak zastavilo na hrozivých 0:5. Pak se domácím podařilo dvakrát bodovat, když nejdříve R.Laczko porazil ve třech setech J.Kubeka a následně první trio R.Laczko – Volenec – Kutílek přehrálo druhou trojici hostů, do které ale nenastoupil smečař J.Škarka ml. Úspěch, ale domácí tým vůbec nenakopl a naopak ve zbytku utkání opět dominoval bez ztráty setu tým z Hory. Nejvíce bodů, celkem čtyř zaznamenala dvojice hráčů vítězného týmu P.Němec, Syrový.

Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: Kutílek, Volenec. 2.dvojice: R.Laczko, Jelínek (Havránek). 3.dvojice: V.Holý, Šváb. 1.trojice: R.Laczko, Volenec, Kutílek. 2.trojice: V.Holý, Jelínek, Venc. Jednotlivec: R.Laczko. Sestava K.Hora:1.dvojice: J.Škarka ml., D.Škarka. 2.dvojice: Němec, Syrový (Hájek). 3.dvojice: Kubek, Veselý. 1.trojice: Němec, Syrový, Kubek. 2.trojice: J.Škarka ml. (Veselý), D.Škarka, Hájek. Jednotlivec: Kubek.

TJ Sokol Čáslav - Chabeřice Star 5:5 sety 11:11 míče 179:187

Vůbec první remízové utkání se zrodilo v Čáslavi, které ale hodně ovlivnila nepříjemná událost v jeho samotném úvodu. Stalo se tak ve třetím setu zápasu úvodních dvojic, kde si domácí hráč Jan Hykel přivodil těžké zranění kolena a musela být přivolána záchranka. Po zhruba třicetiminutové pauze se v utkání pokračovalo. Překvapivě dobře si zde vedl střídající Jiří Hykel, který spolu s Rackovským dotáhli třetí set do vítězného konce 10:8 a tato ztráta hodně mrzela první favorizovanou hostující dvojici M.Závorka ml. – Král. Chabeřicím se ovšem podařilo něco podobného v zápase druhých dvojic, kde Šťastný se Závorkou st. překvapivě přetlačili ve třech setech domácí Ďuranu s Koutným a bylo 1:1. Vyrovnanost se potvrdila v dalším průběhu, když po zápasech trojic to bylo 2:2 a nepárové části pak 3:3. Stalo se tak když první domácí trojice nestačila na soupeřovou první a naopak. Domácí vložená dvojice Macoun – Žilka byla nad síly Sátry, Tvrdíka a střídajícího Jeništy a obráceně Rackovský v zápase jednotlivců nestačil na Závorku ml. Dramatický průběh měl i zbytek utkání, kdy hosté se vždy dostali do jednobodového vedení, ale domácí tým kontroval vyrovnáním a stanovil tak konečnou dělbu bodů. Celkem tři vítězství v utkání zaznamenalo hned pět hráčů. Na domácí straně Ďurana, Koutný a Macoun u hostů pak M.Závorka st. a Šťastný. Průběh: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5 a 5:5.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jan Hykel (Jiří Hykel), Rackovský. 2.dvojice: Ďurana, Koutný. 3.dvojice: Macoun, Žilka. 1.trojice: Jiří Hykel (Havránek), Rackovský, Žilka. 2.trojice: Ďurana, Koutný, Macoun. Jednotlivec: Rackovský. Sestava Chabeřice: 1.dvojice: M.Závorka ml., Král. 2.dvojice: M.Závorka st., Šťastný. 3.dvojice: Sátra, Tvrdík (Jeništa). 1.trojice: M.Závorka ml., M.Závorka st., Šťastný. 2.trojice: Sátra, Král, Jeništa. Jednotlivec: M.Závorka ml.