© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Utkání kola pro Kutnou Horu

O víkendu pokračoval 6.kolem sdružený nohejbalový Okresní přebor (OP) družstev mužů pro okresy Kutná Hora a Kolín. Šlágrem kola byl zcela bezpochyby duel prvních dvou družstev tabulky. Do Čáslavi zajížděla Kutná Hora, která lépe zvládala koncovku třetích setů a to bylo pro jejích vítězství rozhodující. Do čela OP se tak díky celkovému skóre dostali právě kutnohorští, kteří mají stejný počet bodů, jako jejích pronásledovatelé. V ostatních utkáních se V.Chvalovicím ani na popáté nepodařilo bodovat v domácím duelu proti Chabeřicím a i nadále tak okupují poslední místo tabulky OP. Naopak druhé vítězství v soutěži zaznamenali hráči Zruče n.S., kdy porazili soupeře z Krakovan na jejích hřišti. Družstvo Církvice „B“ mělo volno.

Okresní přebor - 6.kolo:

TJ Sokol Čáslav – NK Sparta Kutná Hora 3:7 sety 10:14 míče 187:203

Nejsledovanější duel kola přinesl dramatickou podívanou, ze které vyšlo nakonec vítězně hostující družstvo a dostalo se do čela tabulky OP. Čáslav nedokázala porazit soupeře ani v jednom zápase trojic i když třikrát musel tuto disciplínu rozhodnout až poslední rozhodující třetí set. Úvod utkání přinesl stav 1:1, když nejdříve první domácí dvojice Jan Hykel – Rackovský prohrála ve třech setech nad bratrskou dvojici Škarků. Pak kutnohorští z taktických důvodů oslabili svou druhou dvojici na úkor té třetí a složení Syrový – Zinek, nestačilo ani v jednom ze svých dvou zápasů na soupeře. Utkání se rozhodovalo v následující části, kdy domácí trojice Jan Hykel, Rackovský, Žilka a druhá pak ve složení Ďurana, Koutný, Macoun nestačila na soupeřové vedené J.Škarkou ml. resp. Němcem. Navíc posílená vložená dvojice Němec – Kubek nedala moc šancí domácí formaci Vaněk – Žilka s nastoupivším Macounem. Stav utkání byl v tuto chvíli 1:4. Domácí Rackovský, ale přeci jenom porazil v zápase jednotlivců vcelku snadno D.Škarku a dal tak svému týmu ještě naději na zvrat. Opak byl pravdou a oba následující zápasy trojic do kříže prohrál, když v obou případech nezvládl koncovky třetích setů (8:10 resp. 9:10) a hosté tak získali rozhodující šestý zápasový bod. Následující zápasy dvojic do kříže nejdříve vyhrála domácí dvojice a do posledního zápasu nahradil v čáslavské sestavě Koutného Havel, který neměl spolu s Ďuranou větší šance proti favorizovaným Škarkům.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jan Hykel, Rackovský. 2.dvojice: Ďurana, Koutný (Havel). 3.dvojice: Vaněk, Žilka (Macoun). 1.trojice: Jan Hykel, Rackovský, Žilka. 2.trojice: Ďurana, Koutný, Macoun. Jednotlivec: Rackovský. Sestava K.Hora:1.dvojice: J.Škarka ml., D.Škarka. 2.dvojice: Syrový, Zinek. 3.dvojice: Němec, Kubek. 1.trojice: J.Škarka ml., D.Škarka, Zinek. 2.trojice: Němec, Kubek, Syrový. Jednotlivec: D.Škarka.

NK Velké Chvalovice – Chabeřice Star 1:9 sety 4:19 míče 153:220

Hosté přijeli do Chvalovic v roli velkého favorita. Na obou stranách se dočkali své letošní premiéry dva hráči, kdy v domácí sestavě nastoupil Václav Drška a u hostů pak Petr Tvrdík. V samotném utkání do jeho poloviny jasně dominovali hráči Chabeřic, když bez ztráty setu postupně navyšovali své vedení až na 5:0. Šestý rozhodující bod se již v zápase jednotlivců nerodil tak lehce, když o vítězství M.Závorky ml. nad domácím kapitánem Mikovcem rozhodl jediný možný míč třetího setu! Následující zápas první domácí proti druhé trojici hostů ještě jasně vyzněl pro chabeřické, ale pak se přeci jenom podařilo domácí druhé trojici ve složení Mikovec – Z.Ondra – Martinec porazit byť o jediný míč třetího setu trio Sátra – M.Závorka st. – Tvrdík a snížit stav na 1:7. Hosté si konec utkání ohlídali i když poslední zápas přinesl třísetovou bitvu 10:6, 9:10 a 7:10 a tím stanovil konečnou podobu výsledku. Opět stoprocentní bilanci zaznamenal nejlepší hráč utkání Milan Závorka ml., který vyhrál všech pět zápasů.

Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Veselý, M.Ondra. 2.dvojice: Mikovec, Pošíval. 3.dvojice: Minařík, Drška. 1.trojice: Pošíval, Veselý, Minařík (Drška). 2.trojice: Mikovec, Z. Ondra, Martinec. Jednotlivec: Mikovec. Sestava Chabeřice: 1.dvojice: M.Závorka ml., Král. 2.dvojice: M.Závorka st., Šťastný. 3.dvojice: Sátra, Tvrdík. 1.trojice: Sátra, M.Závorka st., Tvrdík. 2.trojice: M.Závorka ml., Král, Šťastný. Jednotlivec: M.Závorka ml.

NK Krakovany/Radovesnice II – TJ Jiskra Zruč n.S. 3:7 sety 8:15 míče 174:201

Nedělní dohrávka přinesla vyrovnanější průběh, kde hlavně v zápasech trojic byli domácí hráči vyrovnaným soupeřem. Premiéry se v sestavě hostů dočkal mladičký Jaroslav Janda. Hned úvodní zápas prvních dvojek dospěl do třetího setu, který ale domácí v sestavě T.Fritscher, V.Dostál proti Vilímovskému se Staňkem vůbec nezvládli. Zápas druhých dvojic již jasně vyzněl pro hosty a ve stejném duchu se nesl i zápas prvních trojic. Vedení 3:0 hosty hodně „ukolébalo“ a Krakovany toho dokázaly využít ke snížení stavu na 2:3. Nejdříve druhá domácí trojice vedená T.Ftitscherem si hladce ve dvou setech poradila s triem vedeným B. Staňkem a následně vložená dvojice dospěla do třetího setu, ve kterém Slepička se Zavadilem zdolala mladíky A.Klofáče s J.Jandou ml. Zápas jednotlivců měl velkého favorita v P. Jandovi, který to potvrdil nad Steklým, 2:4. Následně druhá trojice hostů prohrála i svůj druhý zápas s formaci vedenou L.Štěpařem a domácí se tak dotáhli na rozdíl jediného bodu. Rozhodnutí přišlo v nejdramatičtějším zápase dne, který musel rozhodnout třetí set a v něm tahalo za kratší konec domácí trio vedené jejím kapitánem T.Fritscherem. Krakovany ve zbytku utkání již nenašli recept, jak překonat hru hostů a bez zisku setu prohrály oba zbývající zápasy dvojic. Nejlépe si v utkání vedl hráč P.Janda s pěti výhrami.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: T. Fritscher, V.Dostál. 2.dvojice: P.Dostál, Scháněl. 3.dvojice: Slepička, Zavadil. 1.trojice: Štěpař, V.Dostál, Slepička. 2.trojice: T.Fritscher, P.Dostál, Scháněl. Jednotlivec: Steklý. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Vilímovský, Staněk. 2.dvojice: P.Janda, Rebhán. 3.dvojice: A.Klofáč, J.Janda ml. 1.trojice: P.Janda, Vilímovský, Rebhán. 2.trojice: Staněk, A. Klofáč, J.Janda ml. Jednotlivec: P.Janda.