© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Vysoké vítězství dostalo Čáslav do čela soutěže

O víkendu pokračoval 4.kolem sdružený Okresní přebor (OP) družstev mužů v nohejbalu pro okresy Kutná Hora a Kolín. Všechna utkání skončila dle předpokladů vítězstvím favorizovaných družstev. Do čela přeboru se dostalo družstvo Čáslavi, které ale má vůči druhým Chabeřicím zápas k dobru jelikož tým z Posázaví měl o víkendu volno.

Okresní přebor - 4.kolo:

TJ Jiskra Zruč n.S. - NK Sparta Kutná Hora 1:9 sety 3:18 míče 131:197

Rovněž toto utkání bylo hodně podobné tomu ve V.Chvalovicích, kdy favorizovaný kutnohorský tým jasně přehrál svého soupeře. Hosté si postupně vypracovali vedení 5:0, když do té doby povolili soupeři získat pouze jediný set. Stalo se tak v zápase druhých trojic. Zručským se za tohoto stavu povedlo získat zápasový bod, který jim zajistil jednotlivec P.Janda, když si lehce poradil s Kubekem. Ovšem ve zbytku utkání hledal marně tým Zruče n.S. recept na překonání výborné hry soupeře a nezískal již ani jeden set. Kolektivní výkon Kutné Hory korunovali hned jeho čtyři hráči ziskem 4 vítězství v utkání: Jan a David Škarkové, Syrový a Kubek.

Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Vilímovský, Staněk. 2.dvojice: P.Janda, Rebhán. 3.dvojice: J.Janda, P.Klofáč. 1.trojice: Vilímovský, Staněk, A.Klofáč. 2.trojice: P.Janda, J.Janda, Rebhán. Jednotlivec: P.Janda. Sestava K.Hora: 1.dvojice: J.Škarka ml., Syrový. 2.dvojice: D.Škarka, Kubek. 3.dvojice: Hron, Hájek. 1.trojice: J. Škarka ml., Syrový, Hájek. 2.trojice: D.Škarka, Kubek, Hron. Jednotlivec: Kubek.

NK Krakovany/Radovesnice II - TJ Církvice „B“ 2:8 sety 4:18 míče 135:207

I v tomto utkání měli hostující hráči jasnou převahu a s přehledem dosáhli vysokého vítězství. V domácí sestavě se poprvé letos objevil hráč Ladislav Štěpař, který zde hostuje z Kutné Hory. V samotném utkání Církvice postupně bez ztráty setu navyšovala své vedení až do stavu 0:7. Pak se přeci jenom podařilo domácí druhé trojici ve složení T.Fritscher, P.Dostál a Scháněl přehrát ve třech setech soupeřovou první vedenou R.Laczkem s Kutílkem a Volencem a snížit na 1:7. V úplně posledním zápase dvojic se pak ještě jednou připisovaly body na domácí stranu, kdy si druhá formace T.Fritscher a P.Dostál poradila opět po třísetovém boji s první dvojici hostů, ve které ale již nahradil R.Laczka alternující Venc. Průběh: 0:7, 1:7, 1:8 a 2:8.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: Sodoma, Scháněl. 2.dvojice: T. Fritscher, P.Dostál. 3.dvojice: Štěpař, V.Dostál. 1.trojice: Sodoma, V.Dostál, Štěpař (Slepička). 2.trojice: T.Fritscher, P.Dostál, Scháněl. Jednotlivec: Sodoma. Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: R.Laczko (Venc), Volenec. 2.dvojice: Kutílek, Jelínek. 3.dvojice: V.Holý, Havránek. 1.trojice: R.Laczko, Volenec, Kutílek. 2.trojice: Jelínek (V.Holý), Venc, Havránek. Jednotlivec: R.Laczko.

NK Velké Chvalovice - TJ Sokol Čáslav 1:9 sety 2:18 míče 127:194

Domácí nastoupili do utkání bez své opory Janeby a hosté bez větších problémů bezesporu splnili roli favorita. Úvodní zápasy dvojic to potvrdily, když si Vaněk s Rackovským a Ďurana s Koutným poradili s domácími R.Ondrou s Ulmanem resp. Mikovcem a Pošívalem. V následujícím zápase prvních trojic, se ale domácí sestavě Mikovec – Z.Ondra – Martinec podařilo přehrát hostující trio Jan Hykel – Kožený – Žilka s alternujícím Vaňkem a snížit tak na 1:2. Byl to ovšem poslední bodový zápis Chvalovic v tomto utkání a v jeho dalším průběhu již Čáslav jasně dominovala, když soupeři nepovolila získat ani jeden set. Nejlepším hráčem utkání byl čáslavský Ďurana, který byl stoprocentně úspěšný ve svých všech pěti zápasech.

Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Ulman, R.Ondra (Z.Ondra). 2.dvojice: Mikovec, Pošíval. 3.dvojice: Čábelka, M.Ondra. 1.trojice: Mikovec, Z.Ondra, Martinec. 2.trojice: Ulman, R.Ondra, M.Ondra (Čábelka). Jednotlivec: Čábelka. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Vaněk, Rackovský. 2.dvojice: Ďurana, Koutný (Žilka). 3.dvojice: Kožený, Macoun (Jan Hykel). 1.trojice: Jan Hykel (Vaněk), Kožený (Havel), Žilka. 2.trojice: Ďurana, Koutný, Rackovský (Macoun). Jednotlivec: Ďurana.