© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Chabeřice opět vítězně!

O víkendu pokračoval 3.kolem sdružený Okresní přebor (OP) družstev mužů v nohejbalu pro okresy Kutná Hora a Kolín. Šlágr kola se odehrál v Církvici, kde rezervní domácí tým nezastavil vítěznou jízdu družstva Chabeřic, které zatím bez porážky vládne letošnímu přeboru. Na první letošní body dosáhli ve Velkých Chvalovicích, hráči Zruče n.S. a v posledním utkání kola si Čáslav lehce poradila doma ze soupeřem z Krakovan. Družstvo K.Hory mělo volno.

Okresní přebor - 3.kolo:

NK Velké Chvalovice - TJ Jiskra Zruč n.S. 3:7 sety 8:14 míče 173:195

Oba týmy ve svých předešlých utkáních neuspěly a chtěly tak získat první letošní body. Velice dobře vyšel úvod hráčům Zruče n.S., když obě úvodní dvojice vyhráli bez ztráty setu. Domácí kontrovali hladkým vítězstvím jejích první trojice vedené Mikovcem nad hostujícím triem vedeným Vilímovským, ale na úspěch nenavázala jejích druhá trojice Ulman – Veselý – R.Ondra, která nestačila na Jandy s Rebhanem. Na rozdíl jediného bodu se dostali domácí hráči po vítězství jejích vložené třetí dvojice R.Ondra – Čábelka nad soupeřem ve složení J.Janda – A.Klofáč, ale zápas jednotlivců mezi Mikovcem a P.Jandou lépe zvládl Patrik a bylo 2:4. Domácí kapitán T.Mikovec si vše vynahradil v následujícím zápase trojic, kde jeho sestava porazila favorizovanou formací Jandů s Rebhánem a opět se chvalovičtí dostali na dosah jednobodového rozdílu. Hned následující zápas trojic přinesl dramatické třísetové rozuzlení pro hosty a následně první domácí dvojice Ulman – Veselý nekladla větší odpor proti P.Jandovi s Rebhánem a bylo rozhodnuto o exportu obou bodů do Zruče n.S. V posledním zápase dvojic rozhodl o výhře hostů jediný míč třetího setu a stanovil tak konečné skóre utkání. Nejlepším hráčem utkání byl se čtyřmi výhrami zručský P.Janda. Průběh: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4 a 3:7.

Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Ulman, Veselý. 2.dvojice: Mikovec, Pošíval. 3.dvojice: Čábelka, R.Ondra. 1.trojice: Mikovec, Z.Ondra, Martinec. 2.trojice: Ulman, R.Ondra, Ulman. Jednotlivec: Mikovec. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Vilímovský, Staněk. 2.dvojice: P.Janda, Rebhán. 3.dvojice: J.Janda, A.Klofáč. 1.trojice: Vilímovský, Staněk, A.Klofáč. 2.trojice: P.Janda, J.Janda, Rebhán. Jednotlivec: P.Janda.

TJ Církvice „B“ – Chabeřice Star 2:8 sety 9:18 míče 215:233

Utkání kola přineslo velkou bitvu a konečné vysoké vítězství hostů je až příliš kruté pro domácí tým, jelikož celkem sedm zápasů rozhodoval třetí set a z toho pouze dvakrát se body připisovaly na domácí stranu. Hned úvodní obě třísetové dvojice skončily smírem, když nejdříve Volenec s Kutílkem neuspěli proti Závorkovi ml. s Králem a naopak R.Laczko s Jelínkem byli nad síly Závorky st. se Šťastným. Církvičtí, ale neměli svůj den v zápasech trojic a obě vedené R.Laczkem a Kutílkem nestačily na soupeřové vedené Závorkou ml. resp. Sátrou. Naději domácím vybojovala jejích vložená třetí dvojice V.Holý – Šváb, která porazila Sátru s Jeništou rozdílem jediného míče ve třetím setu a korigovala na 2:3. Ovšem asi nikdo nevěřil tomu, že to byl poslední bodový zápis domácích. Další následující čtyři zápasy dokráčely do třetího rozhodujícího setu a lepší koncovka byla vždy na straně Chabeřic (z toho dvakrát 9:10!). Zdecimovaný domácí tým v posledním zápase již nebyl schopen odporu a podtrhl tak své nevydařené vystoupení v utkání. Nejlepším hráčem byl bezpochyby Milan Závorka ml., který byl stoprocentní ve všech svých pěti zápasech.

Sestava Církvice: Kutílek, Volenec. 2.dvojice: R.Laczko, Jelínek (Havránek). 3.dvojice: V.Holý, Šváb. 1.trojice: R.Laczko, Jelínek, Havránek (Venc). 2.trojice: Kutílek, Volenec, Šváb. Jednotlivec: R.Laczko. Sestava Chabeřice: 1.dvojice: M.Závorka ml., Král. 2.dvojice: M.Závorka st., Šťastný. 3.dvojice: Sátra, Jeništa. 1.trojice: M.Závorka ml., M.Závorka st., Šťastný. 2.trojice: Sátra, Král, Jeništa. Jednotlivec: M.Závorka ml.

TJ Sokol Čáslav - NK Krakovany/Radovesnice II 9:1 sety 19:5 míče 228:155

Čáslavský tým byl od začátku utkání lepším družstvem a postupně navyšoval své vedení na 7:0, když soupeři povolil získat pouhé dva sety v zápasech druhých trojic a vložené třetí dvojky. Šanci, tak dostali hráči širšího kádru týmu a soupeř toho využil alespoň k zisku jednoho bodu. Stalo se tak v zápase druhé domácí trojice Vaněk – Havel – Havránek, která podlehla soupeřové formaci T.Fritscher – V.Dostál – Sandholz o jediný míč ve třetím setu a korigovala stav utkání na 7:1. V posledním zápase dvojic se ještě podařil hostům zisk dalšího setu. Stoprocentně úspěšní byli v domácí sestavě Jan Hykel s Petrem Rackovským a oba zaznamenali zisk čtyř zápasových bodů.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jan Hykel, Vaněk (Žilka). 2.dvojice: Koutný (Havránek), Rackovský. 3.dvojice: Jiří Hykel, Kožený. 1.trojice: Jan Hykel, Kožený, Žilka. 2.trojice: Koutný (Havránek), Rackovský (Havel), Vaněk. Jednotlivec: Rackovský. Sestava Krakovany: 1.dvojice: Novotný, Sandholz. 2.dvojice: T.Fritscher, V.Dostál. 3.dvojice: Sodoma, Scháněl. 1.trojice: T.Fritscher, V.Dostál, Sandholz. 2.trojice: Novotný, Sodoma, Scháněl. Jednotlivec: Sandholz.