© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Překvapení v Církvici

V 17.kole nohejbalového sdruženého OP družstev mužů (K. Hora a Kolín) se největší překvapení zrodilo v Církvici, kde domácí B tým nečekaně prohrál s rezervou Chabeřic. Vítězný tým si tak zcela jistě zajistil konečnou šestou pozici v tabulce OP. V ostatních utkáních zvítězila dle předpokladů zcela jasně favorizovaná družstva i když v případě derby mezi A týmem Chabeřic a Zručí n.S., se nečekal až tak jednoznačný výsledek. Na družstvo Krakovany/ Radovesnice II zbylo v soutěži poslední místo, jelikož v závěrečném 18.kole má volno.

Okresní přebor - 17.kolo:

TJ Církvice „B“ – Chabeřice Star „B“ 3:4 sety 7:10 míče 124:142

Na nečekaném výsledku a překvapení kola se největší měrou podepsala absence domácího kapitána Richarda Laczka v utkání. Šanci zahrát si v základní sestavě tak dostál mladičký Aleš Malyjurek. Po úvodních zápasech dvojic byl stav vyrovnaný 1:1, kdy nejdříve byla po třech setech úspěšná první domácí formace, ale druhá hostující následně na to kontrovala. Zápas jednotlivců dospěl do třetího setu, ve kterém P. Janda přehrál Volence, 1:2. Církvici se ovšem podařil dokonalý obrat. Postarala se o to její dvojice hráčů Kutílek – Volenec, kdy jak v trojicích č.1, tak i ve dvojce do kříže byla nad síly soupeře. Závěr zápasu, ale patřil hostům, kteří si tak bez ztráty setu dokráčeli k zisku obou bodů. Celkem tři vítězné zápasy v utkání zaznamenali na domácí straně J. Volenec s M. Kutílkem a u hostů pak P. Janda.

Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: Volenec, Kutílek. 2.dvojice: Dušek, Malyjurek. Jednotlivec: Volenec. Trojice č.1: Kutílek, Volenec, Dušek. Trojice č.2: Kutílek, Volenec, V. Holý. Sestava Chabeřice „B“: 1.dvojice: Peroutka, P. Janda. 2.dvojice: Sátra, J. Král st. Jednotlivec: P. Janda. Trojice č.1: J. Král st., Peroutka, P. Janda. Trojice č.2: Sátra, J. Král st., P. Janda.

Chabeřice Star „A“ – TJ Jiskra Zruč n.S. 7:0 sety 14:1 míče 148:80

V jednoznačnou záležitost se změnilo prestižní derby těchto týmů a kdo očekával dramatickou podívanou, jako tomu bylo v 8.kole (4:3), byl zklamaný. Hostům chyběl v utkání L. Kotek a jeho absence byla velice citelná. V samotném průběhu byl nejvyrovnanější hned úvodní zápas prvních dvojic, ve kterém Závorkové přehráli ve třech setech Vilimovského se Staňkem. Ve zbytku duelu již domácí tým nepovolil soupeři získat ani jeden set! O body se podělil skoro celý domácí tým, kdy čtyřikrát se z vítězství radovali M. Závorka ml., J. Šťastný a P. Jeništa.

Sestava Chabeřice „A“: 1.dvojice: M. Závorka ml., M. Závorka st. 2.dvojice: Šťastný, Jeništa. Jednotlivec: Šťastný. Trojice č.1: M. Závorka st., M. Závorka ml., Jeništa. Trojice č.2: M. Závorka ml., Jeništa, Šťastný. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Vilímovský, Staněk. 2.dvojice: Kazatel, A. Klofáč. Jednotlivec: Kazatel. Trojice č.1: Vilímovský, Rebhán, Staněk (Kazatel). Trojice č.2: Vilímovský, Rebhán (Staněk), A. Klofáč.

TJ Sokol Čáslav - NK Krakovany/Radovesnice II 7:0 sety 14:2 míče 156:115

Domácí tým byl v tomto utkání jasně lepší a i když soupeř bojoval se snaživým výkonem, k zisku alespoň čestného úspěchu to nevedlo. Oba sety hosté získali až v posledních dvou zápasech a nejblíže k zisku bodu byli v úplně posledním zápase trojic č.2, kdy třetí set ztratili o pouhý jeden míč.

Sestava Čáslav: 1. dvojice: Koutný (Klimeš), Rackovský. 2.dvojice: Jan Hykel, Kožený. Jednotlivec: Rackovský. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Koutný. Trojice č.2: Jan Hykel, Klimeš, Havel (Kožený). Sestava Krakovany: 1.dvojice: T. Fritscher, P. Dostál. 2.dvojice: Sodoma, Steklý. Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, P. Dostál, Sodoma. Trojice č.2: T. Fritscher, P. Dostál, Steklý.

NK Velké Chvalovice - Nohejbal Kostelec n.Č.l./Konojedy 2:5 sety 5:10 míče 110:132

V předehrávce kola (7.9.) přijeli hosté do Chvalovic bez svých dvou opor Kozáka se Šperlíkem. Poprvé letos se tak v jejích sestavě objevil nejstarší hráč soutěže František Šmejkal. Domácí tým ovšem toho nedokázal plně využít a po zápase trojic č.1 prohrával 1:3, když jediný jeho úspěch zaznamenala druhá dvojice Čábelka – Ulman. V hned následujícím zápase jednotlivců se dostal Mikovec v souboji s Bílkem do třetího setu, ale vítězství patřilo hostům. To co se domácímu kapitánovi nepovedlo v zápase jednotlivců si vynahradil v zápase dvojek do kříže a spolu s R. Ondrou snižoval na 2:3. Závěr, ale ovládli Kostelečtí hráči a bez ztráty setu získali oba body. Tradičně neomylně si počínal v utkání kapitán hostů Josef Bílek, který opět bodoval max. možným počtem vítězství.

Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Mikovec, R. Ondra (Marval). 2.dvojice: Čábelka, Ulman. Jednotlivec: Mikovec. Trojice č.1: Mikovec, Drška, R. Ondra. Trojice č.2: Čábelka, Ulman, Drška. Sestava Kostelec n.Č.l.: 1.dvojice: Bílek, Znamenáček. 2.dvojice: Kratochvíl, F. Šmejkal. Jednotlivec: Bílek. Trojice č.1: Bílek, Znamenáček, Kratochvíl. Trojice č.2: Bílek, Znamenáček, F. Šmejkal.