© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Kostelec souboj o titul nezvládl

Sdružený nohejbalový okresní přebor družstev mužů ( Kutná Hora/ Kolín ) měl o víkendu na programu utkání 12.kola. Největším šlágrem kola byl duel Kostelce s Kutnou Horou, ve kterém se s největší pravděpodobností rozhodlo o přeborníkovi soutěže. Nic jiného než výhra by totiž udržela Kostelecké hráče ve hře o celkový titul, jelikož první vzájemný duel skončil poměrem 4:3 pro Kutnohorské obhájce prvenství. Kutná Hora ovšem svého soupeře jasně přehrála a potvrdila svou letošní neporazitelnost, která trvá jedenáct utkání! V ostatních utkáních zvítězily favorizované týmy i když první tým Chabeřic musel až zlepšeným závěrem otáčet nepříznivý stav 3:2 ve Velkých Chvalovicích. Družstvo Chabeřice „B“ mělo volno.

Okresní přebor - 12.kolo:

Nohejbal Kostelec n.Č.l./Konojedy – NK Sparta Kutná Hora 1:6 sety 4:12 míče 116:140

Ve šlágru kola se očekával vyrovnaný souboj, jelikož v prvním duelu zvítězili hráči K. Hory na domácím hřišti tím nejtěsnějším rozdílem. Úvodní zápas prvních dvojic proti sobě postavil Kozáka s Bílkem na domácí straně a bratry Škarkové na straně druhé. Bratrská dvojice zvítězila o jediný míč ve třetím setu. Zápas druhých dvojic se stal jasnou záležitostí Němce s Kubekem, na které nestačila domácí formace Starec – Šperlík. Kostelecký prapor zvedl jednoznačnou výhrou v singlu Josef Bílek nad Davidem Škarkou. Výhra, ale domácí tým vůbec nenakopla a zápas trojic č.1 skončil hladkou prohrou ( 1:3 ). Kostelečtí neměli svůj den, jelikož jejích první favorizovaná dvojice projela i druhý zápas do kříže a opět o jediný míč ve třetím setu, bylo rozhodnuto. Do konce utkání, pak hosté nepovolili zdecimovanému soupeři získat ani jeden set a s největší pravděpodobností udělali rozhodující krok k obhajobě prvenství! Nejvíce bodů v utkání, celkem čtyři získali Pavel Němec s Davidem Škarkou.

Sestava Kostelec: 1.dvojice: Kozák, Bílek. 2.dvojice: Šperlík, Starec. Jednotlivec: Bílek. Trojice č.1: Kozák, Starec, Kratochvíl ( Šperlík ). Trojice č.2: Bílek, Kratochvíl, Šperlík. Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: D. Škarka, J. Škarka ml. 2.dvojice: Němec, Kubek. Jednotlivec: D. Škarka. Trojice č.1: J. Škarka ml., D. Škarka, Němec. Trojice č.2: Němec, Syrový, D. Škarka.

TJ Sokol Čáslav – TJ Jiskra Zruč n.S. 4:3 sety 11:7 míče 162:121

K předehrávanému utkání ( 23.6. ) přijeli hosté v minimálním možném počtu hráčů poprvé bez svého kapitána Zdeňka Rebhána. Čáslavi chyběl rovněž zraněný kapitán Petr Koutný a jeho tým musel hodně přeskládat své formace. Úvod utkání nabídl dva třísetové zápasy, kdy se nejdříve Čáslav ( Hykel st. – Rackovský ) ujala vedení a pak následně Kotek s Vilimovským srovnávali na 1:1. Ovšem následné zápasy jednotlivců a trojic č.1 se stali jasnou kořistí domácího týmu, který tím odletěl soupeři na rozdíl dvou bodů. Zručští, ale nesložili zbraně a konkrétně opět jejích druhá dvojice po třech setech udolala soupeřovou první a vykřesala naději na obrat ( 3:2 ). Rozhodnutí přinesl následní zápas, kdy druhá dvojice domácích s přehledem porazila soupeřovou první a bylo rozhodnuto. Poslední zápas trojic č.2 rozhodli ve třetím setu ve svůj prospěch hráči z Posázaví a určili tak konečnou podobu výsledku. Celkem tří dílčí vítězství na domácí straně zaznamenal Peter Rackovský a u hostů se stejným výsledkem činila dvojice hráčů Luděk Kotek a Vladimír Vilímovský.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jiří Hykel, Rackovský. 2.dvojice: Jan Hykel, Polák. Jednotlivec: Rackovský. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Polák . Trojice č.2: Jan Hykel, Jiří Hykel, Havel. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Kazatel, Z. Král. 2.dvojice: Kotek, Vilímovský. Jednotlivec: Kazatel. Trojice č.1: Vilímovský, Kazatel, Z. Král. Trojice č.2: Kotek, Vilímovský, Kazatel.

NK Krakovany/Radovesnice II – TJ Církvice „B“ 2:5 sety 6:11 míče 125:153

Církvičtí jeli po dohodě i podruhé do Radovesnic, jelikož své hřiště měli obsazené. Letos poprvé si v soutěži zahráli dva hráči, kdy za domácí nastoupil Miroslav Zavadil a u hostů pak navrátilec Marek Kloud. Úvod patřil jasně Církvici, která si vypracovala vedení 3:0 a jediný set ztratila v zápase druhých dvojic. Prostřední část, ale naopak patřila domácím a největší měrou na snížení 2:3 se podílelo rodinné duo Fritscherů. Bylo opět o co hrát a i když první dvojice domácích Zavadil – Scháněl bojovala a sebrala R. Laczkovi s Kutílkem jeden set na srovnání to nestačilo. V posledním zápase trojic č.2 si Církvičtí v poklidu dokráčeli ke konečnému výsledku 2:5. Nejlepším hráčem utkání byl R. Laczko, který byl stoprocentní ve všech svých čtyřech zápasech.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: Scháněl, Zavadil. 2.dvojice: T. Fritscher, D. Fritscher. Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, D. Fritscher, Zavadil. Trojice č.2: T. Fritscher, D. Fritscher, Scháněl. Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: Hosa, Dušek. 2.dvojice: Kutílek, R. Laczko ( Kloud ). Jednotlivec: R. Laczko. Trojice č.1: R. Kutílek, Kloud, Hosa. Trojice č.2: R. Laczko, Dušek, Kloud.

NK Velké Chvalovice - Chabeřice Star „A“ 3:4 sety 6:10 míče 115:142

Chvalovice opět s Janebou v sestavě chtěly oplatit soupeři porážku z 3.kola ( 1:6 ), navíc hosté přijeli k utkání v minimálním možném počtu hráčů bez zkušeného Jaroslava Jandy st. Úvodní zápas prvních dvojic přinesl třísetovou bitvu, ve které Mikovec s Janebou porazili Závorky. Hosté následně otočili bez ztráty setu na 1:2, ale Chvalovicím zapracovala na jedničku souhra Mikovce s Janebou a vrátili svému týmu vedení na 3:2 i když v zápase trojic č.1 to bylo po třísetové dramatické bitvě. Domácí tým ovšem nedisponuje vyrovnaností svých dvojek, jako soupeř a rázem bylo vyrovnáno na 3:3. Vše dospělo do rozhodujícího zápasu trojic č.2. V něm Chvalovice tahaly za kratší konec a po setech 1:10, 9:10 přenechaly všechny body Chabeřicím. Po třech bodech získali Tomáš Mikovec s Lukášem Janebou a hostující Milan Závorka ml.

Sestava V. Chvalovice: 1.dvojice: Mikovec, Janeba. 2.dvojice: Minařík, R.Ondra (Čábelka ). Jednotlivec: Janeba. Trojice č.1: Mikovec, Janeba, Čábelka ( R. Ondra ). Trojice č.2: Mikovec, Janeba, Drška. Sestava Chabeřice „A“: 1.dvojice: M. Závorka st., M. Závorka ml. 2.dvojice: Šťastný, Jeništa. Jednotlivec: M. Závorka ml. Trojice č.1: M. Závorka st., M. Závorka ml., Jeništa. Trojice č.2: M. Závorka ml., M. Závorka st., Šťastný.