© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

První vítězství Zruče n.S.

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) družstev mužů (Kutná Hora/ Kolín) měl o víkendu hodně napilno, neboť v sobotu bylo sehrané 5. a 6. kolo (dvoukolo) a v neděli se navíc konal ve Vrdech jednorázový okresní přebor trojic mužů. V OP družstev mužů zůstala i po šesti odehraných kolech týmy K. Hory a rezervy Církvice bez ztráty bodu! V těsném závěsu se po vysokém vítězství v Chabeřicích drží družstvo z Kostelce n.Č.l. V soutěži není již žádné družstvo bez bodového zisku, jelikož jako poslední se vítězství v přeboru dočkali nohejbalisté zručské Jiskry na hřišti Krakovan.

Okresní přebor - 5.kolo:

NK Sparta Kutná Hora – NK Velké Chvalovice 5:2 sety 11:5 míče 151:105

Kutnohorští hráči potvrdili svou letošní neporazitelnost a bez větších problémů si pohlídali vítězství na svém hřišti. Hosté přijeli do K. Hory s minimálním možným počtem hráčů a naopak poprvé v letošní sezóně chyběl v domácí sestavě hráč D. Škarka, ale jeho absence nebyla až tak citelná. Po zápase jednotlivců totiž kutnohorští vedli již 3:0, kdy jediný set ztratili v zápase druhých dvojek. Pak se hostům podařilo zkorigovat v následném zápase trojic č.1 na 3:1 a i druhý úspěch zaznamenali za stavu 5:1 v posledním zápase trojic č.2. Největší počet vítězství, celkem tři zaznamenal domácí Ján Kubek.

Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: Němec, Kubek. 2.dvojice: J. Škarka ml. ( Štěpař ), Syrový. Jednotlivec: Kubek. Trojice č.1: Němec, Kubek, Štěpař. Trojice č.2: Němec, Kubek, Syrový. Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: M. Ondra, Čábelka. 2.dvojice: Mikovec, Janeba. Jednotlivec: Čábelka. Trojice č.1: Mikovec, Janeba, M. Ondra. Trojice č.2: Mikovec, Janeba, Čábelka.

NK Krakovany/Radovesnice II – TJ Jiskra Zruč n.S. 3:4 sety 7:8 míče 122:124

Velice dramatické a vyrovnané utkání přinesl souboj těchto soupeřů, na konci kterého se z prvních letošních bodů radovali hráči Zruče n.S. Poprvé se letos v domácí sestavě představil jejích hráč Sandholz. V samotném utkání se oba soupeři střídali ve vedení, když po zápase jednotlivců vedl domácí tým 2:1. Hosté, ale zvládli lépe prostřední pasáž utkání a rázem vedli 3:2. Domácí druhá dvojice Fritscherových, ale vše nasměrovala do rozhodujícího zápasu trojic č.2, ve kterém byli hladovější po vítězství zručští hráči a po setech 10:8 a 10:9 si zajistili první vítězství sezóny! Jako rozhodující se na vítězství hostů ukázala jejích stoprocentní úspěšnost právě v zápasech trojic. Nejlepším hráčem utkání byl zručský Luděk Kotek, který zvítězil celkem třikrát. Průběh: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3 a 3:4.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: Sandholz, P. Dostál. 2.dvojice: T. Fritscher, D. Fritscher. Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, D. Fritscher, Sandholz. Trojice č.2: T. Fritscher, D. Fritscher, Steklý. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Kazatel, A. Klofáč. 2.dvojice: Kotek, Vilímovský. Jednotlivec: Rebhán. Trojice č.1: Kotek, Vilímovský, Rebhán. Trojice č.2: Kotek, A. Klofáč, Kazatel.

Chabeřice Star „B“ – Nohejbal Kostelec n.Č.l./Konojedy 0:7 sety 4:14 míče 114:169

Kostelečtí potvrdili roli favorita a z Chabeřic si odvezli povinné body. Výsledek je pro domácí tým až příliš krutý, jelikož celkem čtyři zápasy musel rozhodnout až třetí set a vždy slavili úspěch hráči Kostelce. Nejlepším hráčem utkání byl Josef Bílek, který zvítězil ve svých všech pěti zápasech.

Sestava Chabeřice „B“: 1.dvojice: P. Janda, Peroutka. 2.dvojice: Sátra, J. Král st. Jednotlivec: P. Janda. Trojice č.1: Sátra, J. Král st., P. Janda. Trojice č.2: Sátra, Peroutka, P. Janda. Sestava Kostelec n.Č.l.: 1.dvojice: Bílek, Kozák. 2.dvojice: Šperlík, Kratochvíl ( Znamenáček ). Jednotlivec: Bílek. Trojice č.1: Kozák, Šperlík, Znamenáček ( Bílek ). Trojice č.2: Bílek, Kozák, Kratochvíl.

TJ Církvice „B“ – TJ Sokol Čáslav 4:3 sety 10:8 míče 151:150

Církvice dokázala i po tomto utkání udržet letošní neporazitelnost. Samotné utkání bylo velice vyrovnané o čemž již napověděly úvodní zápasy dvojic, po kterých byl stav 1:1. I po následujících dvou zápasech bylo na ukazateli 2:2 a to stejné se opakovalo po dalších zápasech dvojic do kříže. Rozhodnout tak nakonec musel poslední zápas trojic č. 2, kdy po třísetové bitvě mohla propuknout radost v domácím táboře. Největší mírou se na úspěchu domácích podílel jejích kapitán R. Laczko, který získal celkem tří vítězství. Hostujícímu týmu zajistila všechny body jejich dvojice hráčů Koutný – Rackovský. Průběh: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 a 3:4.

Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: R. Laczko, Beran ( V. Holý ). 2.dvojice: Kutílek, Volenec. Jednotlivec: R. Laczko. Trojice č.1: R. Laczko, Kutílek, Beran. Trojice č.2: R. Laczko Kutílek, Volenec. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Koutný, Rackovský. 2.dvojice: Jan Hykel, Jiří Hykel ( Havel ). Jednotlivec: Rackovský. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Koutný. Trojice č.2: Jan Hykel, Rackovský, Havel ( Jiří Hykel ).

Okresní přebor - 6.kolo:

NK Sparta Kutná Hora – TJ Jiskra Zruč n.S. 5:2 sety 10:5 míče 131:95

Domácím kromě D. Škarky chyběl v odpoledním utkání i V. Syrový a možnost zahrát si tak dostali hráči z lavičky. První tři zápasy zvládli kutnohorští na jedničku, kdy bez ztráty setu vedli 3:0. Pak, se ale karta obrátila a hosté dokázali bez ztráty setu snížit na 3:2! Kdy v zápase trojic č.1 nestačila domácí sestava Kubek, Hájek, Štěpař na hostující trio Kotek, Vilímovský, Rebhán a následně první domácí dvojice ve složení Němec – Štěpař podlehla hladce Kotkovi s Vilímákém.V následném zápase, ale druhá dvojice vedená J. Škarkou ml. nedala zručským mladíkům sebemenší šanci a zajistila body pro domácí tým. Nic na tom nezměnila ani snaha hostů, kteří v posledním zápase trojic č.2 prohráli ve třetím setu o pouhý jeden míč.

Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: Němec, Kubek ( Štěpař ). 2.dvojice: J. Škarka ml., Hájek. Jednotlivec: Kubek. Trojice č.1: Kubek, Štěpař, Hájek. Trojice č.2: Němec, Kubek, Hájek. Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Kazatel, A. Klofáč. 2.dvojice: Kotek, Vilímovský. Jednotlivec: Rebhán. Trojice č.1: Kotek, Vilímovský, Rebhán. Trojice č.2: Kotek, Vilímovský, A. Klofáč.

NK Krakovany/Radovesnice II – Chabeřice Star „A“ 1:6 sety 4:12 míče 100:148

Hosté potvrdili roli favorita a bez větších problémů získali oba body. Hned úvodní zápas prvních dvojic přinesl asi nejdramatičtější podívanou utkání, kdy se hostující Závorkové ve třech setech hodně nadřeli, aby získali pro Chabeřice první bod. Pak se ještě jednou domácím povedlo získat set v zápase trojic č.1, ale opět byli úspěšnější chabeřičtí hráči. Čestného úspěchu se nakonec přeci jenom domácí tým dočkal a to po vítězství v posledním zápase trojic č.2.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: Sandholz, P. Dostál. 2.dvojice: T. Fritscher, D. Fritscher ( V. Dostál ). Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, D. Fritscher, Sandholz. Trojice č.2: T. Fritscher, P. Dostál, Steklý. Sestava Chabeřice „A“: 1.dvojice: M. Závorka st., M. Závorka ml. 2.dvojice: Jeništa, Šťastný. Jednotlivec: M. Závorka ml. Trojice č.1: M. Závorka st., Šťastný, J. Janda st. Trojice č.2: M. Závorka st., M. Závorka ml., Jeništa.

Chabeřice Star „B“ – TJ Sokol Čáslav 2:5 sety 5:11 míče 122:148

Hosté se po úvodních zápasech dvojic dostali do vedení 2:0, ale Chabeřice v následních zápasech doslova zaskočily soupeře a dokázaly srovnat na 2:2. Zkušený čáslavský tým, ale v dalším průběhu nepovolil získat soupeři ani jeden set a zaslouženě zvítězil. Nejvíce bodu zaznamenal hostující Jan Hykel, který získal pro svůj tým 3 body. U obou bodů domácích byl pak jejích nejlepší hráč Patrik Janda.

Sestava Chabeřice „B“: 1.dvojice: P. Janda, Peroutka. 2.dvojice: Sátra, J. Král st. Jednotlivec: P. Janda. Trojice č.1: P. Janda, Sátra, J. Král st. Trojice č.2: Sátra, Král, Peroutka. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jan Hykel, Jiří Hykel. 2.dvojice: Koutný, Rackovský. Jednotlivec: Rackovský. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Koutný. Trojice č.2: Jan Hykel, Klimeš, Havel.

TJ Církvice „B“ – NK Velké Chvalovice 4:3 sety 8:7 míče 121:110

Obě družstva nastoupila do utkání s min. možným počtem hráčů. Utkání připomínalo hodně svým průběhem to odpolední v Kutné Hoře. Církvice zvládla velice dobře úvod a po zápase jednotlivců vedla již 3:0, kdy povolila soupeři získat pouhý jeden set v zápase druhých dvojek. Pak, ale hosté nesložili zbraně a bez ztráty setu korigovali na 3:2. Největším dílem se o to zasloužila dvojice hostujících hráčů Mikovec – Janeba ( oba byli u všech bodů svého týmu ). Potřebný klid v podobě vítězství zajistila domácím jejích druhá dvojka Kutílek – Volenec a nic na radosti církvických hráčů z již páté výhry sezóny nezměnil ani prohraný poslední zápas trojic č.2.

Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: R. Laczko, Hosa. 2.dvojice: Kutílek, Volenec. Jednotlivec: R. Laczko. Trojice č.1: Kutílek, Volenec, Hosa. Trojice č.2: R. Laczko Kutílek, Hosa. Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: M. Ondra, Čábelka. 2.dvojice: Mikovec, Janeba. Jednotlivec: Mikovec. Trojice č.1: Mikovec, Janeba, M. Ondra. Trojice č.2: Mikovec, Janeba, Čábelka.