© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Souboj neporažených pro Kutnou Horu

Sdružený nohejbalový okresní přebor družstev mužů (Kutná Hora/ Kolín) měl o víkendu již své čtvrté pokračování. Oba favorizovaná družstva Kutné Hory a Kostelce n.Č.l. zvítězila bez větších problémů na hřištích svých soupeřů. Prvních letošních bodů se dočkal tým z Krakovan a to po překvapivém vítězství ve Velkých Chvalovicích. Dramatickou bitvu přinesl souboj rezervního družstva Církvice s týmem Chabeřic „A“, když se domácím povedlo otočit nepříznivě se vyvíjející stav 0:2 a pak následně ještě 2:3 do vítězného konce.

Okresní přebor - 4.kolo:

Chabeřice Star „B“ – NK Sparta Kutná Hora 2:5 sety 4:11 míče 109:138

Kutnohorští hráči potvrdili i na hřišti rezervního týmu Chabeřic svou letošní neporazitelnost a bez větších problémů zvítězili. Domácí tým dokázal vyzrát na soupeře pouze dvakrát a to když P. Janda porazil za stavu 0:2 v zápase jednotlivců Kubeka a pak ještě druhá domácí dvojice Sátra – Král porazila ve třech setech hostující první formaci D. Škarka – Štěpař a snížovala na průběžných 2:4. Hosté vyzkoušeli v utkání i hráče širšího kádru a nejlépe si vedl Václav Syrový, který bodoval ve všech svých čtyřech zápasech.

Sestava Chabeřice „B“: 1.dvojice: P. Janda, Peroutka. 2.dvojice: Sátra, J. Král st. Jednotlivec: P. Janda. Trojice č.1: Sátra, J. Král st., Peroutka. Trojice č.2: Sátra, Král, P. Janda. Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: D. Škarka, J. Škarka ml. (Štěpař). 2.dvojice: Němec, Syrový. Jednotlivec: Kubek. Trojice č.1: Němec, Kubek, Syrový. Trojice č.2: D. Škarka, Kubek, Syrový.

NK Velké Chvalovice – NK Krakovany/Radovesnice II 3:4 sety 7:9 míče 119:125

Velice dramatické a vyrovnané utkání přinesl souboj těchto soupeřů. Domácí tým byl před utkáním pasován za favorita, ale absence jejích smečaře Janeby byla citelná a hráči širšího kádru jej nenahradili. Naopak v hostující sestavě se poprvé letos objevil hráč David Fritscher a měl velký podíl na překvapení kola. Začátek utkání zvládli lépe hráči Krakovan, kteří po zápase jednotlivců vedli 2:1. Pak, ale trojice č.1 i první dvojice vedená kapitánem domácích Mikovcem zavelely bez ztráty setu k obratu 3:2. Jenomže stejným způsobem odpověděla druhá dvojice a trojice č.2 vedená kapitánem hostů T. Fritscherem a první vítězství putovalo do Krakovan! Při vyrovnané bilanci zápasů trojic i dvojic rozhodl o vítězi zápas jednotlivců. Jak již bylo uvedeno největší podíl na úspěchu hostů měla dvojice hráčů Fritscherových, která se radovala celkem třikrát ze čtyř utkání, ve kterých nastoupila. Průběh: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2 a 3:4.

Sestava Velké Chvalovice: 1.dvojice: Mikovec, Pošíval (M. Ondra). 2.dvojice: Dřízhal, Minařík. Jednotlivec: Pošíval. Trojice č.1: Mikovec, M. Ondra, Pošíval. Trojice č.2: Mikovec, M. Ondra, Drška. Sestava Krakovany: 1.dvojice: T. Fritscher, D. Fritscher. 2.dvojice: Scháněl, Sodoma (Steklý). Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, D. Fritscher, Scháněl. Trojice č.2: T. Fritscher, D. Fritscher, Steklý.

TJ Sokol Čáslav – Nohejbal Kostelec n.Č.l./Konojedy 1:6 sety 4:13 míče 128:157

Kostelečtí potvrdili roli favorita a z Čáslavi si bez větších problémů odvezli oba body. Hosté postupně navyšovali své vedení na 4:0 i když zápasy druhých dvojic a jednotlivců musel rozhodnout až třetí set. Pak se přeci jenom podařilo čáslavské první dvojici (Kupka – Rackovský) porazit druhou hostující vedenou Šperlíkem a získat tak alespoň čestný úspěch, neboť v posledních dvou zápasech opět úřadovali nejlepší hráči utkání, Kozák s Bílkem.

Sestava Čáslav: 1.dvojice: Kupka, Rackovský. 2.dvojice: Jan Hykel, Jiří Hykel. Jednotlivec: Rackovský. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Klimeš. Trojice č.2: Jan Hykel, Klimeš, Havel. Sestava Kostelec n.Č.l.: 1.dvojice: Bílek, Kozák. 2.dvojice: Šperlík, Kratochvíl. Jednotlivec: Bílek. Trojice č.1: Kozák, Šperlík, Bílek. Trojice č.2: Bílek, Kozák, Kratochvíl.

TJ Církvice „B“ – Chabeřice Star „A“ 4:3 sety 10:6 míče 141:126

Církvici se podařilo získat letos již třetí vítězství a navíc v domácí premiéře. Církvické hráče čekal po relativně lehčích utkáních silnější protivník a začátek utkání tomu odpovídal. Oba úvodní zápasy dvojic, totiž získal hostující tým i když ten druhý až ve třetím setu. Pak se karta obrátila a jak zápas jednotlivců, tak i následující zápas trojic č.1 vyzněl jasně a bez ztráty setu pro domácí. Začínalo se od znova a Chabeřicím druhá dvojice Závorků po třísetové bitvě a vítězství nad první domácí formaci vrátila vedení zpátky. Ovšem závěr utkání vyšel domácím na jedničku a bez ztráty setu obrátili vítězství na svou stranu. Nejlepšími hráči utkání byli Miloš Kutílek s Jiřím Volencem, kteří bodovali naplno ve třech svých zápasech.

Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: Beran, R. Laczko. 2.dvojice: Kutílek, Volenec. Jednotlivec: R. Laczko. Trojice č.1: Kutílek, Volenec, Beran. Trojice č.2: R. Laczko Kutílek, Volenec. Sestava Chabeřice „A“: 1.dvojice: Jeništa, Šťastný. 2.dvojice: M. Závorka st., M. Závorka ml. Jednotlivec: Šťastný. Trojice č.1: M. Závorka st., M. Závorka ml., Jeništa. Trojice č.2: M. Závorka st., M. Závorka ml., Šťastný.