© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

Souboj neporažených pro Kutnou Horu

O víkendu pokračoval již svým 3.kolem sdružený nohejbalový okresní přebor družstev mužů ( Kutná Hora/ Kolín ). Nejsledovanějším utkáním byl duel doposud neporažených týmů K.Hory a Kostelce n.Č.l., ze kterého vyšli po dramatické bitvě vítězně kutnohorští hráči. V dalších utkáních bez větších problémů bodovaly favorizované týmy. Prvních letošních bodů se dočkalo po vítězství ve Zruči n.S. družstvo Čáslavi. Kromě zručské Jiskry se letos zatím nevede ani družstvu Krakovan, které doma vůbec nestačilo na rezervní tým Církvice. První prohru, ale až nečekaně jednoznačnou zaznamenal rovněž v Chabeřicích tým Velkých Chvalovic. Rezervní družstvo Chabeřic mělo volno.

Okresní přebor - 3.kolo:

NK Sparta Kutná Hora – Nohejbal Kostelec n.Č.l./Konojedy 4:3 sety 8:8

Šlágr kola a utkání dvou největších aspirantů na celkové prvenství v soutěži přinesl očekávanou dramatickou podívanou až do samotného konce, neboť o vítězi rozhodoval úplně poslední zápas trojic č.2. Úvod utkání přitom vyšel skvěle domácím hráčům, kteří po úvodních zápasech dvojic vedli bez ztráty setu 2:0. Kostelečtí, ale kontrovali stejným způsobem v následních zápasech jednotlivců i trojic č.1a začínalo se nanovo. Bratří Škarkové si udrželi úspěšnou bilanci ve dvojicích, ačkoliv musel o tom rozhodnout až třetí set poměrem 10:8. Následně první hostující formace Kozák – Bílek přehrála vcelku hladce domácí druhou a vše dospělo do rozhodujícího zápasu trojic č.2. V něm oba rivalové získali po jednom setu poměrem 10:8, ale rozhodující třetí set zvládli kutnohorští na jedničku ( 10:4 ) a potvrdili tak letošní neporazitelnost. Premiéru si v kosteleckém dresu odbyl jejích navrátilec Milan Starec, který ukončil své angažmá v krajských Úvalech. Nejvíce bodů pro své týmy získali na domácí straně bratří Škarkové a kostelecký Bílek, všichni po třech. Průběh: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 a 4:3.

Sestava Kutná Hora: 1.dvojice: J. Škarka ml., D. Škarka. 2.dvojice: Němec, Kubek. Jednotlivec: Kubek. Trojice č.1: J. Škarka ml., D. Škarka, Němec ( Syrový ). Trojice č.2: J. Škarka ml., D. Škarka, Kubek. Sestava Kostelec n.Č.l.: 1.dvojice: Bílek, Kozák. 2.dvojice: Šperlík, Starec. Jednotlivec: Bílek. Trojice č.1: Kozák, Bílek, Starec. Trojice č.2: Kozák, Kratochvíl, Starec ( Bílek ).

NK Krakovany/Radovesnice II – TJ Církvice „B“ 0:7 sety 3:14 míče 118:163

I toto utkání přineslo velkou převahu hostujícího týmu, který přijel k utkání s minimálním možným počtem hráčů, ale i tak jasně dominoval hlavně v první polovině utkání. Krakovany nenašly v prvních čtyřech zápasech recept na hru soupeře a bez zisku setu prohrávaly 0:4. Pak se přeci jenom herně zvedly a zbylé tři utkání musel rozhodovat až třetí set. V rozhodujících momentech těchto setů měli lepší koncovku církvičtí i když v úplně posledním zápase trojic č.2 to bylo o pouhý jeden míč! Nejvíce vítězných bodů pro svůj tým, celkem pět zaznamenal kapitán hostů Richard Laczko.

Sestava Krakovany: 1.dvojice: P. Dostál, Sodoma ( Scháněl ). 2.dvojice: T. Fritscher, Steklý ( V. Dostál ). Jednotlivec: Steklý. Trojice č.1: T. Fritscher, P. Dostál, Scháněl. Trojice č.2: T. Fritscher, P. Dostál, Sodoma. Sestava Církvice „B“: 1.dvojice: Kutílek, Volenec. 2.dvojice: R. Laczko, Hosa. Jednotlivec: R. Laczko. Trojice č.1: R. Laczko, Kutílek, Volenec. Trojice č.2: R. Laczko, Kutílek, Hosa.

Chabeřice Star „A“ – NK Velké Chvalovice 6:1 sety 13:4 míče 157:115

Utkání se po dohodě týmů odehrálo v neděli 2.května. Ten, kdo čekal vyrovnaný duel musel být zklamán, neboť kromě úvodu byl jasně lepším týmem ten domácí na čemž se hodně podepsala absence bratří Ondrů v hostující sestavě. Po zápasech dvojic byl stav vyrovnaný 1:1, když Závorkové nejdříve jasně přehráli narychlo sestavenou první dvojici hostů Minařík – Pošíval, ale kontr přišel v následujícím zápase druhých dvojic, kdy domácí duo J. Janda st. – Šťastný nestačilo ve třech setech na soupeřovou osvědčenou formaci Mikovec – Janeba. Pak ještě v zápase jednotlivců dokázal vzdorovat domácímu Závorkovi ml. ziskem jednoho setu hostující hráč Čábelka, ale ve zbytku utkání dominovali domácí hráči, kteří povolili soupeři získat pouze jeden set v posledním zápase trojek č.2 a zaslouženě tak mohli slavit druhé letošní vítězství. Největší podíl na domácím úspěchu měli Závorkové, kteří se radovali z vítězství čtyřikrát.

Sestava Chabeřice „A“: 1.dvojice: M. Závorka st., M. Závorka ml. 2.dvojice: Šťastný, J. Janda st. ( Jeništa ). Jednotlivec: M. Závorka ml. Trojice č.1: M. Závorka st., J. Janda st., Šťastný. Trojice č.2: M. Závorka st., M. Závorka ml., Jeništa. Sestava V.Chvalovice: 1.dvojice: Minařík, Pošíval. 2.dvojice: Mikovec, Janeba. Jednotlivec: Čábelka. Trojice č.1: Mikovec, Janeba, Drška. Trojice č.2: Mikovec, Janeba, Čábelka.

TJ Jiskra Zruč n.S. – TJ Sokol Čáslav 1:6 sety 4:13 míče 112:160

Družstvo Zruče n.S. se letos zatím trápí a potvrdilo se to i v utkání s Čáslavi. První domácí dvojice dokázala hned v úvodním zápase vzít soupeři alespoň set a to stejné se opakovalo v zápase trojic č.1, ale vítězná šňůra hostů narůstala až do skóre 0:5. Pak se přeci jenom domácí druhé dvojici ve složení Kotek – Rebhán podařilo po třísetové bitvě přehrát soupeřovou první ( Hykel st. – Klimeš ) a získat tak pro zručské kýžený čestný bod. Poslední zápas trojic č.2 pouze potvrdil celkovou převahu hostů. Nejlépe si v utkání vedla dvojice hostujících hráčů Koutný – Rackovský, která byla stoprocentní ve svých všech čtyřech startech.

Sestava Zruč n.S.: 1.dvojice: Kazatel, A. Klofáč. 2.dvojice: Kotek, Rebhán. Jednotlivec: Kazatel. Trojice č.1: Kotek, Rebhán, Kazatel. Trojice č.2: Kazatel, A. Klofáč, P. Klofáč. Sestava Čáslav: 1.dvojice: Jiří Hykel, Jan Hykel ( Klimeš ). 2.dvojice: Koutný, Rackovský. Jednotlivec: Koutný. Trojice č.1: Jan Hykel, Rackovský, Klimeš. Trojice č.2: Jan Hykel, Rackovský, Koutný.