© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

NOHEJBALISTÉ BOJOVALI NAPOSLEDY PŘED LETNÍ PAUZOU

Patnácté kolo sdruženého nohejbalového okresního přeboru přineslo vítězství pro všechny favorizované týmy. Vedoucí tým soutěže, družstvo Kutné Hory si lehce poradilo s Církvici „B“ a prodloužilo vítěznou sérii na 14 zápasů. V nejzajímavějším utkání si rezerva Č.Brodu nejtěsnějším vítězstvím nad Vrdy pojistila druhou příčku průběžného pořadí. Přebor teď čeká letní přestávka a příští 16.kolo bude na pořadu až 23.srpna 2008.

Okresní přebor - 15.kolo:

Chabeřice „B“ - Zruč n.S. 1 : 6 Sety: 4:13

Hosté byly od začátku utkání lepším týmem, ale snaživý hráči Chabeřic nechtěli v místním derby prodat svou „kůži“ lacino a jak první zápas dvojic, tak i první zápas trojic musel rozhodnout až třetí set. Jediný bod pro domácí zajistila jejích první dvojice ve složení Pössnicker – Král J.st. za rozhodnutého stavu 0:4 pro hosty. Nejlepším hráčem utkání byl zručský Král J.ml., který bodoval stoprocentně ve všech svých pěti zápasech!

Sestava Chabeřice „B“: Pössnicker, Král J.st., Jeništa, Peroutka, Sátra, Šťastný. Zruč n.S.: Král J.ml., Kotek, Král Z., Doubrava, Rebhán.

Č.Brod „B“ – Vrdy 4 : 3 Sety: 9:6

Český Brod si velice rychle vytvořil vedení 3:0 resp. 4:1 a pak si již vcelku v poklidu pohlídal zasloužené vítězství. Byla to jeho již pátá výhra v řadě a naopak hosté ztratili druhé utkání v řadě, ale i tak si udrželi třetí příčku průběžného pořadí. Průběh: 3:0, 3:1, 4:1 a 4:3.

Sestava Č.Brod „B“: Vokáč, Vedral, Hahn, Ložek, Tůma. Vrdy: Havránek J., Vavřina, Schreiber, Mořický, Stiburek.

Kostelec n.Č.l. – Chabeřice „A“ 2 : 5 Sety: 8:10

Hráči Kostelce sehráli velice smolné utkání, neboť byli Chabeřicím více než vyrovnaným soupeřem. Všechny první čtyři zápasy musel rozhodovat až třetí set a vždy byli úspěšnější hosté. Pak se již za rozhodnutého stavu podařilo domácím alespoň odvrátit vysokou prohru a největší zásluhu na tom měla jejich dvojice Bílek, Kratochvíl. Nejlepším hráčem utkání byl hostující Janda J.st., který zvítězil celkem čtyřikrát. Průběh: 0:4, 1:4, 1:5 a 2:5.

Sestava Kostelec n.Č.l.: Bílek, Kratochvíl, Chejn O., Chejn P., Vichera, Rob, Kovář. Chabeřice „A“: Janda J.st., Závorka M.st., Janda P., Závorka M.ml., Dlouhý, Janda J.ml.

Kutná Hora – Církvice „B“ 6 : 1