© 2006 Peter Rackovský - autor komentářů; Roman Laube - autor webu

Okresní Nohejbalový Svaz

Kutná Hora - Kolín

První vítězství nohejbalistů Vavřince

O největší překvapení 7.kola sdruženého okresního přeboru se postarala Zruč n.S., která vysoko zdolala družstvo Čáslavi „A“. Právě prohra odsunula čáslavský tým až do druhé poloviny tabulky. Družstvo Kutné Hory si i po utkání na Vavřinci udrželo svoji neporazitelnost v soutěži. Vavřinec se nakonec přeci jenom dočkal prvních letošních bodů, kdy v dohrávce 6.kola porazil rezervu Chabeřic na jejích hřišti.

Okresní přebor - 7.kolo:

Zruč n.S. – Čáslav „A“ 7 : 0 Sety: 14:3

Hosté měli se sestavou velké problémy a přijeli do Zruče bez smečařů. Domácí tým toho dokonale využil a uštědřil soupeři „kanára“. Bylo to letos vůbec první utkání, které skončilo tímto poměrem! Nejlepším hráčem utkání byl Král J.ml., který byl stoprocentně úspěšný a získal pro svůj tým maximálně možný počet pěti bodů.

Sestava Zruč n. S.: Král J.ml., Kotek, Doubrava, Rebhán, Král Z., Exner. Čáslav „A“: Tichý, Všetečka, Koutný, Havel.

Čáslav „B“ – Chabeřice „B“ 4 : 3Sety: 10:7

Obě družstva nastoupila k utkání značně oslabena, kdy domácím chyběli smečaři Hykel Jiří s Kupkou a hostům zase Král J.st. Po úvodních dvojicích byl stav vyrovnaný 1:1, ale pak čáslavské „béčko“ v následujících třech zápasech nepovolilo soupeři ani set a rozhodlo utkání ve svůj prospěch. Nejlepším hráčem utkání byl domácí Rackovský, který zajistil svému družstvu všechny body. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 a 4:3.

Sestava Čáslav „B“: Filip, Rackovský, Hykel Jan, Klimeš, Černý, Ondruš. Chabeřice „B“: Pössnicker, Sátra, Jeništa, Peroutka.

Chabeřice „A“ – Církvice „B“ 5 : 2Sety: 12:7

Velkou bitvu svedly oba týmy v tomto utkání o čemž svědčí skutečnost, že celkem pět zápasů musel rozhodnout až třetí set! Rozhodujícím pro vítězství domácích byla lépe zvládnutá střední pasáž utkání, kdy postupně navyšovali vedení a zaslouženě zvítězili. Poprvé u hostů vyšel bodově naprázdno jejích kapitán družstva Laczko R. a nechal se zastoupit hráčem Syrovým, který získal oba body hostů. Stabilně nejlepším hráčem byl u domácích Janda J.st., který zajistil svému týmu čtyři body. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1 a 5:2.

Sestava Chabeřice „A“: Janda J.st., Janda P., Závorka M.st., Závorka M.ml., Janda J.ml., Dlouhý, Jelínek. Církvice „B“: Laczko R., Kutílek, Syrový, Holý, Faltys, Brož, Křížek.

Kostelec n.Č.l. – Český Brod „B“ 2 : 5Sety: 6:12

Kostelečtí neodehráli vůbec špatné utkání a do poloviny byli vcelku vyrovnaným soupeřem Brodu. Po úvodních zápasech dvojic byl stav 1:1 a v následních třech zápasech musel o vítězi rozhodovat až třetí set. Vždy to skončilo poměrem 10:9, ale dvakrát byli úspěšnější hráči hostů. V závěru utkání již došli Kostelci síly a nestačil soupeři vzdorovat. Nejlepším hráčem utkání byl hostující Vedral, který stoprocentně bodoval ve všech pěti zápasech! Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3 a 2:5.

Sestava Kostelec n.Č.l.: Bílek, Kratochvíl, Kovář, Málek F. Český Brod „B“: Vokáč, Vedral, Tůma, Vorlický.

Vavřinec – Kutná Hora 1 : 6Sety: 5:12

V sestavě domácích se objevila dvojice hráčů Konvalinka a Křeček T. (letos poprvé), hostům naopak chyběl Škarka D., kterého zastoupil jeho táta Škarka J.st. Duel tak sliboval zajímavou bitvu. Celkem tři zápasy musel rozhodovat třetí set a vždy byly úspěšnější kutnohorští. Jediný čestný úspěch tak pro Vavřinec zaznamenal Rezner T. po vítězném singlu. Kutná Hora zaslouženým vítězstvím prodloužila svoji sérii na šest utkání.

Sestava Vavřinec: Coněk, Křeček T., Rezner T., Janoušek, Konvalinka, Sklenár. Kutná Hora: Škarka J.ml., Škarka J.st., Němec, Fritscher.

Okresní přebor - dohrávka 6.kola:

Chabeřice „B“ – Vavřinec 1 : 6Sety: 5:12

Pro nepřízeň počasí bylo toto utkání odehráno ve Zručské hale. Výsledek je až příliš krutý pro tým Chabeřic, který odehrál smolné utkání. Právě v koncovce třetích setů (celkem tři zápasy), byli hráči Vavřince úspěšnější a to rozhodlo o vysoké porážce domácích. Hostující tým se tak poprvé letos mohl radovat ze zisků dvou bodů! Jediný úspěch pro Chabeřice zaznamenal po vítězství v singlu jejích hráč Pössnicker. Hosté měli vyrovnanější sestavu a hned jeho tři hráči získali tři vítězství: Coněk, Rezner T., Konvalinka.

Sestava Chabeřice „B“: Pössnicker, Král J.st., Jeništa, Peroutka, Sátra, Edr. Vavřinec: Coněk, Rezner T., Janoušek, Konvalinka, Rezner J., Sklenár.

Okresní přebor - předehrávka 9.kola:

TJ Jiskra Zruč n. S. - TJ Církvice „B“5 : 2Sety: 10:4

Zruč n.S. potvrdila v předehrávaném utkání stávající formu (dopoledne rozdrtila Čáslav „A“) a vítězstvím se minimálně jedno kolo usadila na třetím místě průběžného pořadí OP družstev. Zisk dvou bodů, se ale nerodil pro domácí tým lehce a po vyhraném singlu šli hosté dokonce do vedení 2:1. To bylo ale ze strany Církvice vše a v dalším průběhu dominovali na hřišti pouze zručtí hráči, kteří nepovolili soupeři ani jeden set. V domácí sestavě byl opět nejlepší Král J.ml., který vyšel naprázdno pouze v zápase singlu. Hostům zajistil oba body hráč Laczko R.

Sestava Zruč n. S.: Král J.ml., Kotek, Doubrava, Exner, Rebhán. Církvice „B“: Laczko R., Kutílek, Syrový, Holý, Faltys, Brož, Křížek.